top of page
Search

Mit jelentenek az életünket nehezítő gátló parancsok?

Updated: Feb 21, 2021

Ha azt érzed hogy az életed dolgai valamiért nem úgy haladnak, ahogy szeretnéd, vagy állandóan ugyanabba a körforgásba kerülsz vissza, vagy csak nagyon lassan jutsz előre, pedig egy csomó tanulás és tapasztalás van már mögötted, akkor egészen biztosan egy vagy több gátló parancs is akadályozza az életedben az előre haladást és a kibontakozást.



A gátló parancsok felismerése és kioldása elengedhetetlen lépés a személyes sorsod rendbetételéhez. Ezek kioldása, majd átírása a megengedő parancsokra meggyorsítja a haladást azoknál, akik fejlődni szeretnének.

Gátló parancsok több helyről érkezhetnek gyermekkorunkban. Ez elég ahhoz, hogy rögzüljön. Kaphattad szülőktől Ha azt érzed hogy az életed dolgai valamiért nem úgy haladnak, ahogy szeretnéd, vagy állandóan ugyanabba a körforgásba kerülsz vissza, vagy csak nagyon lassan jutsz előre, pedig egy csomó tanulás és tapasztalás van már mögötted, akkor egészen biztosan egy vagy több gátló parancs is akadályozza az életedben az előre haladást és a kibontakozást.

Megkaphattad szülőktől, nagyszülőktől, nevelőktől vagy bármelyik számodra fontos személytől. Egy érzékeny és fogékony pillanatodban igazából ez bárki által jöhetett, amely ott és akkor jelentős energiát képviselt, te pedig meghallottad, befogadtad és rögzült. Kaphattad szóban, vagy akár tettekben, szavak nélkül is. Leginkább tudattalanul kerül a gyermekhez.

A gátlóparancsot meg lehet kapni örökölt gátlóparancsként is, elég hozzá annyi, hogy a minket körülvevő személyek is rendelkeznek vele és átragaszthatják. Illetve nem csak kaphatunk, hanem mi is adhatunk saját magunknak tiltó üzeneteket. Gyermekkorban azért, hogy ezzel védjük a gyermekként kiszolgáltatott énünket a „veszélyektől”. Ha ezt gyermek önmagának adja, az abban segíthet neki akkor, hogy a legkevesebb sérüléssel ússza meg a gyermekkorát. Ezek a hárítások megoldások lesznek, hiszen a sérülést „félrerakja” és gátló parancsok formájában ad egy megoldást az adott problémára. Felnőttkorban is adhatunk gátló parancsot magunknak. Ez általában ritka, de mindig mély indíttatása van.

Bárhogy is kaptad a lényeg, hogy hordozod és nagy valószínűséggel átadod utódaidnak is.

Fontos tudni, ha szülőként olvasod ezeket a sorokat, hogy azért ne ess kétségbe, ha bármikor valamilyen hibás mondat elhagyta a szádat, hiszen valószínűleg nem volt szándékos és az akkor legjobb tudásod szerint tetted. A szülők olykor bele sem gondolnak, mit tesznek, mint mondanak, hogyan cselekszenek gyermekeikkel, környezetük személyeivel a gyermek előtt. A gátló parancs egyetlen mondattól csak akkor íródik be a gyermeked sorskönyvébe, ha az őt egy különösen érzékeny állapotában éri. Ilyen pillanat elég kevés van életünkben. Kisgyermekkorban ez átlagosan 4- 10 alkalom lehet.


A gátló programok kioldásának első lépése, hogy megértsük keletkezésüket, működésüket és életünkre gyakorolt hatásait. A működő gátló parancs beazonosítása után az ezzel kapcsolatos érzelmeket elengedjük, majd a gátlóparancsokkal ellentétes megengedő parancsokat adva magunknak egy új programot építünk ki. Az engedélyekkel kapcsolatos új viselkedéseket és tulajdonságokat megerősítésekkel a személyiség részévé tesszük.

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen gátlóparancsok hatnak rád és ezek mit okoznak az életedben, ha szeretnél a megértésével és átírásával dolgozni és így rendbe tenni a további fejlődésed alapjait, keress bizalommal.


„A boldog jelen alapja a boldog múlt.”

 
 
 

Comments


bottom of page